Od lutego 2024 będę miała przyjemność zaprosić rodziców na cykl spotkań warsztatowych on-line, podczas których nauczę rodziców, jak rozszerzać dietę przedszkolaków. Więcej informacji wkrótce. Zachęcam do zapisania się!

Dla kogo są warsztaty?

Dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym, ale też wczesnoszkolnym, u których rodzice obserwują niechęć do przyjmowania pewnej grupy pokarmów.

Dlaczego różnorodne jedzenie jest ważne?

Najprościej mówiąc: wpływa ono na wszystkie elementy naszego życia, a przede wszystkim krótko- oraz długofalowo na zdrowie, odporność, a także – co jest niedoceniane – na rozwój poznawczy. Dzieci, które unikają ważnych grup pokarmów (najczęściej zgłaszane przez rodziców są warzywa i owoce) niekoniecznie muszą często chorować, ale to, co jedzą wpływa na ich rozwój poznawczy i zachowanie. Coraz częściej pojawiają się naukowe doniesienia na temat wpływu mikrobioty na przebieg różnych chorób, jak na przykład autyzmu, depresji, alergii, a także w ADHD. To, co jedzą nasze dzieci wpływa na to, jak się koncentrują lub czy mają trudności z koncentracją uwagi, a to z kolei przekłada się na ich rozwój poznawczy. Nie warto tego lekceważyć!

Zapisz się na warsztaty „Rozszerzam menu przedszkolaka”

W lutym i marcu 2024 poprowadzę online cykl warsztatów teoretyczno-praktycznych na temat tego, jak rozszerzać menu dziecka w wieku przedszkolnym. Już teraz zapisz się na listę zainteresowanych warsztatami, aby być na bieżąco ze wszystkimi informacjami na ich temat.

Zapraszam! Magda Tomczyk

Rekomendowane artykuły