Co ma jedzenie do zdrowia?

Jedzenie jest naszym paliwem. W zależności od tego, jakiej jakości paliwo w siebie „wlejemy”, tak daleko zajedziemy. Jeśli wlewamy kiepskiej jakości paliwo, to nie ma się co oszukiwać, że osiągi też będą kiepskie 😉

Po czym poznać, że potrzebuję się zająć jedzeniem, żeby żyło mi się lepiej?

Najczęstszym powodem, z którego ludzie zgłaszają się po porady dietetyczne jest chęć schudnięcia. Jednak sygnały, że coś nie tak idzie z naszym odżywianiem pojawiają się dużo wcześniej, a nadmiarowe kilogramy są „tylko” jednym z dalszych rezultatów. Innym sygnałem są wyniki badań (krew, hormony), albo symptomy rozwijającej się choroby, częste i nawracające infekcje, obniżona odporność i wreszcie – niski poziom energii (uczucie, że ciągle trzeba się czymś „dopalać”, żeby mieć siłę do życia), czy złe samopoczucie psychiczne. Tak! Nie mylą Cię oczy. Udowodniono, że wiele chorób związanych z psyche ma związek z jakością ożywiania.

Co można z tym zrobić?

Możesz oczywiście działać na własną rękę jeśli masz silną wolę, pomysł na siebie i samodyscyplinę wewnętrzną. Znam ludzi, którzy osiągnęli świetne rezultaty żywieniowe samodzielnie zgłębiając różne tematy. Ale przyznajmy to sobie szczerze – jest to droga przez gęsty las. Współpracując z edukatorem żywieniowym, możesz szybciej dojść do celu. Ważne jest też wsparcie, które otrzymujesz w tej relacji. Motywacja utrzymuje się znacznie dłużej, jeśli masz swojego przewodnika.

Co oferuję?

Chciałabym Ci powiedzieć, że zapraszam na konsultację do mnie, ale w tym momencie nie mam wolnych terminów 🙂 Zajrzyj do mnie w przyszłości, bo może coś się zmieni.

    O mnie

    Nazywam się Magda Tomczyk. Jestem logopedą, edukatorem żywieniowym, konsultantem Wellness Advocate w doTerra. Pracuję z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Nieustannie zgłębiam tematykę zdrowego odżywiania i działania olejków eterycznych na różne sfery życia człowieka.

    Rekomendowane artykuły